Türkiye Sanal Havacılık Forumu

THY Virtual Flight Data Recorder Sorunları

ERIM FUNDA · 798 · 114390

Offline OSMAN BURGEHAN AYSU

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 554672

Özgür hocam,

Öncelikle teşekkürler. Umarım sizin ön gördüğünüz üzere böyle bir çözümlüksüzlük yaşıyoruzdur ve kısa zamanda çözülür.

Mevcut bir site üzerinden tüm THYVA ailesi kaptanlarının halen genel bir bildirge ile haberdar edilmemesi çok anlamsız!! ve üzücü!! Bu kadar emek veren hobi sahipleri ne oluyor habersiz!!. Site çalışıyor ama VFDR çalışmıyor ama açıklaması yok!!!. Bu süreci genel bir bildirge ile açıklamak çok zormu?

Sizde bence hemfikirsiniz ama aşağı yukarı tüm yorumların ego kapsamında yanlış yöne çekilmemesinden dolayı olumlu bir anlayış içindesiniz. Her yorumda tüm konu ben bilirim, sen bilmezsin üstüne çekildiğinden sizi çok net anlıyorum sanırım. Ya da yanılıyorumdur bu konuda. Sonuçta amaç aynı.

THYVA üyeleri olarak, ne oldu? neden bu sorunlarla karşı karşıyayız? veya çözüm olacak mı? ve süreci nedir? sorularını sormak doğal hakkımız değilmi? sizce.  THYVA var ama var olmasını bizim gibi bu hobiye adanmış kaptanlarımız sağlamıyormu? Sorguluyorsak sebep belli!! Ne olursa olsun THYVA ya olan tutkumuz!!

Sevgi ile kalın,

Saygılarımla,

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

Soru sormak, elbette herkesin hakkı (elbette belirli sınırlar dahilinde).

Sonuçta sanal havacılık, gönüllü yapılan bir iş. O site için domain adından tutun da diğer hususlarda arkadaşların, ceplerinden para harcadığından da eminim. Sonuçta bir karları da yok bu işten. Özel hayatlarından vakit bulamıyorlardır diye düşünüyorum. Elbette ben de hayal kırıklığı yaşıyorum ama elden gelen bir şey yok.

Bekleyelim görelim. İllaki bir açıklama gelecektir.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline SAMET UZUN

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 373246

Offline OSMAN BURGEHAN AYSU

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 554672

Sessizlik hakim:(( Kimse hiç bir açıklama yapmıyor!! Bekliyoruz. Ama şu kesinki hava sahamızda ki aktif kullanıcıları tamamen olumsuz etkiledi. Ayrıca hava sahamız THYVA olmadan hem ATC hem pilotlar olarak event günleri harici atıl - nil. Yurt içi ve yurt dışı. Beklemeye devam edeceğiz sanırım:(( Bizden bir destek isteniyorsa da eminim THYVA ailesi bunu sağlayacaktır.

Offline ALP YENI

• Captain
  • *
  • Herkes uçmayı sever ama siz abartın.

• IVAO ID: 355715

Ayrıca hava sahamız THYVA olmadan hem ATC hem pilotlar olarak event günleri harici atıl - nil.

Osman hocam,

THYVA tarafındaki sorunlara olan tepkinizi anlayabiliyorum, ancak lütfen herhangi bir veriye dayanmayan, yanlış iddialarda bulunmayın. Sırf THYVA'da yaşanan bir soruna tepki göstermek için komple bütün IVAO Türkiye havasahasına "atıl" kaldı demeniz, bu havasahasında sektör açan ve uçuş yapan; bu havasahasını aktif tutmaya çalışan diğer herkese haksızlık yapmaktır.

THYVA'daki sorunun en kısa zamanda çözüleceğine eminim. Belli ki yöneticilerin biraz zamana ihtiyacı var. Lütfen ihtiyaç duydukları zamanı ve sabrı onlara tanıyın.

İyi geceler
IVAO Board of Governors
IVAO General Assembly Member
IVAO Public Relations Advisor
IVAO Turkey Webmaster

International Virtual Aviation Organisation
ASUS N552VW-i7 6700HQ-GeForce GTX960M-16GB-128GB

Offline VURAL CAVUSOGLU

• Captain
  • *

• IVAO ID: 132871

Doğru yanıt:

THYVA kimsenin uçuşuna engel olacak durum yoktur. Kayıt programının olmaması havayolu ile ilgilidir.
Uçuşunuzu birileri kayıt edecek diye uçuştan keyif almanızda sorun olmadığını  düşünüyorum.

Saygılar.

Offline ARIF CAN DEMIR

• Private Pilot
  • *

• IVAO ID: 578285

Offline HILMI DURUOGLU

• Administrator
  • *

• IVAO ID: 474572

• Discord ID: #2962

Aynen öyle hocam. Alttaki gibi haber girdik. Halen belli çalışmalar üzerine inceleme yapılmaktadır. Bilginiz olsun.

Dear pilots,

We all have been experiencing some problems with our vFDR application. We are pleased to inform you that we managed to fix all problems and completed our tests successfully. We have published vFDR version 2.1.0. You can download the new version via the link below:
http://thyva.com/Flight_Data_Recorder.rar
We thank you for your patience and hope to see you in skies!
Hilmi Duruoglu
Thyva Chief Operational Manager

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

Bugünün en güzel haberi. Teşekkürler Hilmi hocam.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline BARAN ISMEN

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 502031

Bu Zibo'nun Taxi Lights Off sorunu ne zaman düzelecek acaba ?