Türkiye Sanal Havacılık Forumu

Flight Assignments / Görev Uçuşları

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

Olur olur. Tebdili teyyarede ferahlık vardır :D

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline ERKAN BAGBASI

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 445995

Arkadaşlar Ben 2 3 ay kadar uçuş yapamayacağım ne yazıkki bu aralar yoğunum üyeliğim silinir mi? görev uçuşlarını yapmadığım için.

Offline GOKSEL ERKAN

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 383245

Merhaba,
Bu ay verilern görev uçuşlarından bir tanesi LTBA-LTFD uçuşu ve bu uçuşun 739 ile icra edilmesi istenmiş. Ancak booking sisteminde bu uçuş 739 için tanımlı değil. Bende ilgili git-gel görevini 738 ile yaptım ancak hala görev tamamlanmış olarak görülmüyor. Yine LTBA-LTAZ uçuşuda 739 ile istenmiş ancak oda booking listesinde tanımlı değil sadece 738 tanımlı.

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

Uçuş listesinde TK7338 koduyla (LTBA-LTFD) bu uçuş mevcut olup seçilebilecek uçaklar arasında B739 da bulunmaktadır. Aynı durum TK2004 - TK2006 ve TK2008 kodlu (LTBA-LTAZ) için de geçerlidir. Tekrar bakmanızı öneririm.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline GOKSEL ERKAN

• Pilot
  • *

Uçuş listesinde TK7338 koduyla (LTBA-LTFD) bu uçuş mevcut olup seçilebilecek uçaklar arasında B739 da bulunmaktadır. Aynı durum TK2004 - TK2006 ve TK2008 kodlu (LTBA-LTAZ) için de geçerlidir. Tekrar bakmanızı öneririm.

tekrar baktım ancak durum aynı. 737 ve 738 hariç ben göremiyorum.

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

Şimdi anlaşıldı Vehbi'nin kerrakesi  :)  Firmada 10 tane B739 var, bunların sadece bir tanesi İstanbul'da, onu da birisi rezerve etmiş. Ya rezervasyonun iptal olmasını bekleyin ya da birisinin dönmesini. Vaktiniz var ise başka türdeki uçuşlarınızı yapın derim.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline GOKSEL ERKAN

• Pilot
  • *

Şimdi anlaşıldı Vehbi'nin kerrakesi  :)  Firmada 10 tane B739 var, bunların sadece bir tanesi İstanbul'da, onu da birisi rezerve etmiş. Ya rezervasyonun iptal olmasını bekleyin ya da birisinin dönmesini. Vaktiniz var ise başka türdeki uçuşlarınızı yapın derim.

Net 3 gündür bekliyorum acaba 739 görebilecekmiyim diye, yok  :-\. Bu rezervasyon yapılıpta gerçekleştirilmeyen uçuşların bir deadline i vardır heralde yoksa uçakları ayıran arkadaşların insafına kalıyoruz böyle olursa :)

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

Esasında bir yolu daha var ama... Bir tanesini gidip getirebilirsiniz, şayet uzun zamandır orada duruyor ise.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline GOKSEL ERKAN

• Pilot
  • *

Esasında bir yolu daha var ama... Bir tanesini gidip getirebilirsiniz, şayet uzun zamandır orada duruyor ise.

Uçaklar kim bilir nerde Özgür Bey :)
Buarada Sayın dispatch office: görev var ama uçak yok, ne yapacağız?

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

Pilot Section kısmına girilir, oradan Fleet seçilir. Hangi uçağın, nerede olduğunu, müsait olup olmadığını (rezerve edilmiş ise siyah renktedir THY logosu) görebilirsiniz.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant