Türkiye Sanal Havacılık Forumu

Flight Assignments / Görev Uçuşları

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

Aslında bu konuyla ilgili söylemek istediğim bir husus var. Önerilere de yazılabilir ama bu konuyla da direkt alakalı:

Görev uçuşum LTBA-KORD-LTBA (Yani İstanbul - Chicago - İstanbul). Geçtiğimiz Şubat ayı, okulların tatil olması, ailemin geri kalanının da iki hafta şehir dışında tatilde olmasından dolayı, İstanbul - Toronto - İstanbul dahil bol uçuşlu geçti. Hoş, o uçuşu da Cumartesi ve Pazar yapabildim, hafta içi, teknik olarak da mümkün değil (sabah 8 akşam 5 çalıştığım için). Aşağı yukarı bu görev uçuşuyla Toronto uçuşları, yakın sürelerde. Gidişin 11 saat, dönüşün kuyruk rüzgarının da etkisiyle 10,5 saat kadar olduğunu, bu tarz uçuşlara hazırlığın en az 45 dakika sürdüğü düşünülürse toplamda 23 saat sürüyor. Özetle, bu uçuşları yapmam, teknik olarak Mart ayında mümkün değil. Şubat'ta Alma Ata uçuşu da geldi (2.200 nm tek bacak) ama müsait olduğumdan sorun çıkartmadı.

Öneriye gelince: Bu tarz görev uçuşlarında, en azından ay içerisinde yapma kuralı olmasın. Böyle bir uçuşu ya yıllık izinde (ki o da şüpheli çünkü izinde evde olmam kolay kolay) ya da yarıyıl tatillerinde yapabilirim. Olmadı, ne bileyim, 1.800 nm üzeri (Dubai'ye olan mesafe, aklıma geldi) görev uçuşu gelmesin. Frankfurt'a da A332 ile uçabiliriz, o da görev uçuşu. En azından daha adil olur diye düşünüyorum. Gökhan hocamıza olan uçuşların her ikisi de kolay bitecek tarzdan değil ama uykudan fedakarlıkla yapılabilir  :)

Çok oldum, farkındayım ama belirtmek de istedim. Saygılar.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline FATIH YILMAZLI

• Second Officer
  • *

• IVAO ID: 215555

Beni rahatsiz eden bir konu var ve okuduguma göre bu görev ucuslari baya bir zorumluluk gibi gözükmüs Pilotlarda. Unutmayalimki yaptigimiz bir hobby. Görev ucuslari yapan bir kac havayolu gördüm ve burda Pilotlar ya kacti yada atildi görev ucuslari yapilmadi diye.

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

Burada öyle bir durum olmaz / olamaz Fatih hocam. Şu olur, hiçbir şekilde görev uçuşu yapmayan olursa illa ki gereken yapılır. Misal, bende bu ay, iç hatlarda Antalya - Dalaman ve Hatay uçuşları var. Hepsinin, gidiş dönüş toplamı 7 saat sürer. Çok sıksam, 2 günde bitiririm  :))
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline MERT TUFAN VATANDOST

• Moderator
  • *

• IVAO ID: 134077

Özgür Hocam,

Yarınkı toplantımızda degerlendirilecektir.

Fatih Hocam,

Görev ucusları olmaya devam edecektir. Bu tercih meselesidir. Tercih etmiyorsanız ve rahatsız oluyorsaniz,yazdiginiz uzere,gorev ucusu olmayan bircok havayolu var. Bir tanesini tercih edebilirsiniz. (http://ivaotr.org/airlines) .

Offline FIRAT BİŞKİN

• Administrator
  • *
  • We Are Turkish Airlines, We Are Virtually Yours

• IVAO ID: 346358

• Discord ID: #6280

• ..::F1R4T::.. | Fırat Bişkin'in Günlüğü ve Güncel Bilgi Paylaşım Bloğu
Beni rahatsiz eden bir konu var ve okuduguma göre bu görev ucuslari baya bir zorumluluk gibi gözükmüs Pilotlarda. Unutmayalimki yaptigimiz bir hobby. Görev ucuslari yapan bir kac havayolu gördüm ve burda Pilotlar ya kacti yada atildi görev ucuslari yapilmadi diye.

Görev uçuşlarında bir yaptırım yoktur. Uçmayan ceza almadı bugüne kadar. Bu işin daha keyifli olması için çabalıyoruz. Ne yazık ki şahsi değil, çoğunluğa göre planlanıyor bu tür faaliyetler. Uçup uçmamak size kalmıştır. Fikriniz için teşekkürler.

Offline FATIH YILMAZLI

• Second Officer
  • *

• IVAO ID: 215555

Yanlis anlamayin genel olarak söyledim. Cabalariniz icin herzaman  tesekkür ediyoruz, yanlis anlamayalim.

Offline TAHA CAN KAYA

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 466581

Bu görev uçuşlarını yapamazsak üyeliğimizin silinmesi söz konusumudur acaba, dersler fln var malum 10 uçuş yapıyorum her ay fazlasıyla hemde ama ne olur ne olmaz.

Offline BERK BINGOL

• Administrator
  • *

• IVAO ID: 118588

• THYVA
Daha önce açıklamıştık. Görev uçuşlarını yapmak mecburi değil.
Berk Bingol
Assistant Director - Turkey
Member of Board of Directors - Turkish Virtual Airlines
http://tr.ivao.aero | https://thyva.com