Türkiye Sanal Havacılık Forumu

SAITEK Pro Flight & FS-X Gold Edition & Linda

Offline SERHAN OZTURK

• Second Officer
  • *

• IVAO ID: 333575

bu arada kokpit'im ile ilgili bir çalışmam daha var,buradan çekinmeden paylaşıyorum,belki fikir de verebilir diye ;)

mevcut ünitemin üzerine,ölçüleri alıp çizimlerini tamamladığım bir çalışmam sözkonusu ve tabii ki K.Fazlı ile geçtiğimiz günlerde telefondan görüştüm,konuyu anlattım ve resimleri tamamlayıp kendisine ilettiğim an,gerekli çalışmalara başlanıcak...örnek resimde ki gibi fakat daha modernize edilmiş bir kompozit olmasını umuyorum...

Örnek Resim (Net'ten)

Bu üniteme göre ölçülerini alıp,tasarladığım kokpitimden,teknik resim

Offline KORAY BIRAND

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 524608

• Koray Birand Digital Folio
T.Q bağımsız,kendi aparatı (işkence) ile bağlı,S.P ise kendi civataları ile üstten M.P'e bağlı (edit)

O zaman SP masaya sadece dayaniyor.. MP soldan FIP lere bagli galiba. o sekilde mi stabil duruyor.
Koray Birand

Offline SERHAN OZTURK

• Second Officer
  • *

Aynen öyle,fakat TQ'ın aparatı ile S.P arasındaki yaklaşık 1 cm'lik boşluğa,sert (siyah) köpük ile besleme yaptım..varlığı yokluğu belli değil.

Offline BURAK TUNCEL

• Captain
  • *

• IVAO ID: 305917

Hocam çok teşekkürler. Sim'de vites değiştirmenin zamanı gelmişti.

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Offline KORAY BIRAND

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 524608

• Koray Birand Digital Folio
Aynen öyle,fakat TQ'ın aparatı ile S.P arasındaki yaklaşık 1 cm'lik boşluğa,sert (siyah) köpük ile besleme yaptım..varlığı yokluğu belli değil.

Valla guzel cozum olmus... Ayrica FIP ler ile Panellerin ayni yuzeyde olmasi cok guzel gozukuyor.
Koray Birand

Offline SERHAN OZTURK

• Second Officer
  • *

Valla guzel cozum olmus... Ayrica FIP ler ile Panellerin ayni yuzeyde olmasi cok guzel gozukuyor [/quote]

Teşekkürler Koray hocam,teklifim herdaim geçerli,müsait olduğumuz bir gün mutlaka bir organize yapalım  ;)

Hocam çok teşekkürler. Sim'de vites değiştirmenin zamanı gelmişti

Rica ederim Burak hocam,sistemi toparladıktan sonra takıldığınız konuları sorun,Koray hocamızın dediği gibi bende çok uğraştım birşeyler tam anlamıyla uygun olsun diye,elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz ;)

Offline BURAK TUNCEL

• Captain
  • *

Hocaammmm  çook kötü zehirliyorsun....

Offline SERHAN OZTURK

• Second Officer
  • *

Sessiz kalma hakkımı kullanıyorum Burak abi :)

İşin esprisi bir yana,herzaman söylemişimdir hocam,daha iyileri sizlerin olsun,diye...
Teknolojiyi imkanlar dahilinde kullanmaya çalışıyorum,hepsi bu :)

Offline BURAK TUNCEL

• Captain
  • *

Öncesinde çok pahalı donanımlar ile bu iş anca olur diğer türlüsü zevk vermez diye düşünürdüm. Senin setupı görüp videoları izleyince fikrim tamamen değişti.
Teşekkürler...