Türkiye Sanal Havacılık Forumu

2018 Yılı Yeni sezonda Etkinlik Departmanından Beklentileriniz

Offline CAN DUZEN

• First Officer
  • *

• IVAO ID: 473970

Herkese merhabalar,
2017 sezonun sonlarına yaklaşıyoruz. Geride bırakmakta olduğumuz sene boyunca büyük - küçük pek çok etkinliğe, sizler tarafından keyifli uçulmuş turlara imza atma şansı elde ettik. 2018 yılında, IVAO Türkiye divizyonunda gerek etkinliklere katılımı gerekse de tur uçuşlarının arttırılması yönünde projeler geliştiriyor olacağız. Bu hedeflerimizde başarıya ulaşmak için siz üyelerimizin desteği, fikirleri ve önerileri bizler için önem arz etmektedir. Bu nedenle, forumumuzda bir başlık açarak sizlerin 2018 yılında IVAO Türkiye Divisyonu Etkinlik Departmanından beklentilerinizi, keşke şu da olsa dediğiniz etkinlikleri, şu konseptte bir tur olsa ne güzel olur dediğiniz tur fikirlerinizi değerlendirmeye almak istedik. Bu doğrultuda sizlerden hiç çekinmeden fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz.

IVAO Türkiye'yi daha kaliteli bir divizyon haline getirdiğiniz için teşekkür ederiz.

IVAO Türkiye Etkinlik Departmanı
Can Düzen (TR-EC)
Burak Özer (TR-EAC)
« Last Edit: February 05, 2019, 19:44:18 by EKREM CIN »

Offline BERK COLAKOGLU

• First Officer
  • *
  • Night Owl

• IVAO ID: 355805

• Discord ID: 6731

Tiger Meet!
"Even the darkest night will end and the sun will rise..."
Victor Hugo

Offline OGUZHAN EMIR INCE

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 546351

Etkinlikler planlanırken Antalya veya Ankara gibi büyük meydanların canlandırılması açısından bu meydanların tercih edilmesi hoş olur.Böylelikle hava sahamızda trafik yoğunluğunun adil bir şekilde dağılacağını düşünüyorum ayrıca sektör açarken İstanbul dışındaki meydanlarda da deneyim kazanma fırsatımız olacaktır.

Offline ARIF CAN DEMIR

• Private Pilot
  • *

• IVAO ID: 578285

VFR turu planlanırken 2 veya 3 farklı aşama dan oluşturulabilir. Örneğin; VFR Akdeniz-Ege Turu / VFR Karadeniz Turu / VFR Güneydoğu ve Doğu Anadolu gibi.

Offline BARAN ISMEN

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 502031

Benim önerilerim spesifik etkinliklerden ziyade daha fazla insanı online görebilmek adına olacak.

1- Aylık 3 Domestic, 2 International assignent sayısı bana biraz az geliyor, bu biraz arttırılabilir.
2- VFR uçuşlara teşvik ve destek için bir şeyler yapılabilir.
3- Arkadaşın belirttiği gibi, ağırlık sürekli LTBA'da, yeni yeni de LTBJ ile LTFJ canlanmaya başladı. LTAC, LTAI başta olmak üzere başka bir çok hava alanı için ATC açılması için insanların teşvik edilmesi fena olmaz, ama bu sadece THYVA'nın yapacağı bir şey değil, IVAO-TR'nin işi biraz da.
4- Gerçek hayatta olduğu gibi sadece LTBA'nın base olarak kullanılıyor olması da diğer hava alanlarına olan talebi ve yoğunluğu azaltmakta. Acaba ufak bir düzenleme ile pilotların istediği hava alanını base olarak kullanabilmesi özelliği getirilebilir mi, veya belli büyük hava alanlarına sadece ? Biliyorum biraz gerçeklikten uzak ama sürekli Atatürk'ü görmekten çok sıkılmaya başladım şahsen.

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

1- Aylık 3 Domestic, 2 International assignent sayısı bana biraz az geliyor, bu biraz arttırılabilir.
4- Gerçek hayatta olduğu gibi sadece LTBA'nın base olarak kullanılıyor olması da diğer hava alanlarına olan talebi ve yoğunluğu azaltmakta. Acaba ufak bir düzenleme ile pilotların istediği hava alanını base olarak kullanabilmesi özelliği getirilebilir mi, veya belli büyük hava alanlarına sadece ? Biliyorum biraz gerçeklikten uzak ama sürekli Atatürk'ü görmekten çok sıkılmaya başladım şahsen.

Bunlar, etkinlik bölümünün ilgileneceği yerler olamaz. THYVA ile alakalı. Dördüncü maddeye katılmıyor da değilim lakin daha önce önerim olmuştu bu konuda (özellikle Sabiha Gökçen için) ama teknik olarak sıkıntı çıkaracağı söylenmiş idi.
Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline AVNI MERT KUYUMCU

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 417645

Offline EFE BERKE ALICI

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 565567

Bence online kişi sayısını arttırmak için Black Sea Event yapılmalı. Türkiye, Bulgaristan, Rusya, Gürcistan divizyonları ile anlaşılıp, belli bir saatte bu ülkelerin CTR'leri açılmalı. Bu ülkeler arasında bir tur olabilir, farklı limanlardan farklı limanlara koridor olabilir vs. Bütün divizyon oyuncuları birleşince güzel bir katılım sağlanabilir diye düşünüyorum.

2. olarak Online Day mantıklı şekilde olmalı ve sadece LTBA için değil farklı limanlara da yönlendirilmeli insanlar. Bu günlere katılım arttırılması için "Online Day Reward" devreye sokulmalı.
« Last Edit: December 11, 2017, 20:58:29 by EFE BERKE ALICI »

BURAK YAVAS

• Guest
VFR TURKEY TOUR Ege, Akdeniz gibi bölgelerimiz için ayrı ayrı düzenlenirse çok güzel olur bence ayrıca
Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Hırvatistan vb. ülkelerle ortaklaşa etkinlikler olması beni mutlu eder
« Last Edit: January 08, 2018, 16:09:40 by BURAK YAVAS »