Türkiye Sanal Havacılık Forumu

Ayrılık hakkında

Offline FATIH BAS

• Private Pilot
  • *

• IVAO ID: 519615

@Alp Hocam;

Bir ayarı yapmadım diye nasıl göz atmadığım ön yargısına varabilirsiniz?

IVAO'da onlarca döküman&onlarca yazı var. Takdir edersin ki onlarca döküman ve ve yazı içinden kaçırdıklarımız, atladıklarımız ya da unuttuklarımız olabilir. Ayarı yaparım diyerek unutşum olabilirim. Satırı atlamış olabilirim vs vs.

IVAO Staff'larına saygı duyuyorum zaten. Onlar nasıl zor şartlarda bu işi icra ediyorsa bizlerde aynı şartlar altında gerek ailemizi gerek sevdiklerimizi bırakıp saatlerce burda online oluyoruz.

Kuralları okuyup kabul etmekten bahsetmişsiniz. Evet okuyup kabul ediyoruz fakat bir harf ya alt tarafı bir harf değişikliği yüzünden de bir insanın 120 dakikası bu kadar kolay çöpe atılmamalı değil mi?  Hiç bir hile yok, Hiç bir aldatmaca yok, Ortada saçma sapan bir konu var.

Attığım mailin sert olduğunu düşünebilirsin, görüşüne saygım var %100.. Fakat sert algılansın diye atılan bir e-mail değil. Hatta bu e-maili görüp" hadi ya buna mı takıldılar?" "Çok alınganmış o zaman" diyenler bile oldu. Bakın size sert ya da ağır gelen e-mail başkalarına farklı gelmiş .

Neyse konu zaten 2 gün içerisinde kapanıp gidecek. Bende daha fazla yazmayacağım. Bu da son mesajım.

Hadi eyvallah.

« Last Edit: July 12, 2018, 23:12:02 by FATIH BAS »
519615 - THY2007

Offline MERT TUFAN VATANDOST

• Moderator
  • *

• IVAO ID: 134077

Kime ve neye tepki olarak hadi eyvallah falan yazdığınızı pek anlamasam da, böyle bir mail atmanın geri dönüşü yoktur. O maili atmadan bizlere söyleseniz bu işi büyümeden hallederdik.yapacak bir şey yok kararınızı vermişsiniz zaten. hayatınızda başarılar.

Offline ALP YENI

• Captain
  • *
  • Herkes uçmayı sever ama siz abartın.

• IVAO ID: 355715

Fatih hocam,

WT Departmanı, yalnızca bir uçuşunuzda hata yaptınız diye uçuşunuzu reddetmemiş. Zaten daha önceki bir/birden fazla uçuşunuzda kural hatası yaptığınız halde uçuşunuz kabul edilmiş. Bunu alenen siz söylediniz. Kurallara uymadığınız kaç uçuşunuzun daha kabul edilmesini bekliyordunuz?

50 uçuş bulunan bir turun 38 uçuşunu tamamlamışım. Gayet istekleyim bitirmekte! Son gönderdiğim 2 pirep ten bir tanesinde uyarı almama rağmen kabul edilmiş, diğeri kabul edilmemiş. Aşağıda görselde görebilirsiniz.

Üstüne üstlük, ilk mesajınızda attığınız maili özetlemenize ve gerçekten attığınız mailin SS'ine baktığımızda, suspend alma sebebiniz alenen ortaya çıkıyor. Bu tondaki bir argo mailden sonra nasıl suspend cezası almamayı beklediniz ve nasıl "haksız yere suspend cezası aldım" diye buraya konu açabiliyorsunuz?

"Gerçekten bunun için mi kabul etmiyorsunuz? Bu kadar acımasız olmayın" şeklinde e-mail gönderdim.

Tüm bunlara istianden göndermiş olduğum e-mail de aynen aşağıdaki gibi ;

Konu SS'ler ile açıkladığınız mesajınızda zaten kristal netliğinde açıklığa kavuşmuştur. Bu konununun daha fazla herhangi bir yapıcı amaca hizmet edeceğini düşünümüyorum.

İyi günler dilerim, hayatınızda başarılar.
IVAO Board of Governors
IVAO General Assembly Member
IVAO Public Relations Advisor
IVAO Turkey Webmaster

International Virtual Aviation Organisation
ASUS N552VW-i7 6700HQ-GeForce GTX960M-16GB-128GB

Offline AHMET CAN

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 506571

Sanal havacilik alemi ilginc bir alem vesselam...

Offline FATIH BAS

• Private Pilot
  • *

• IVAO ID: 519615

Alp hocam ;

Anlamadığınız konulara açıklık getireyim ;

1 - Birden fazla uçuşumda kural hatası yapmadığımı düşünüyorum. Alt tarafı WORLD yerine WORDL yazılmış. Bu bir hata değildir. Hata dediğiniz şöyle olur , Uçuş seviyesini aşarsın, yanlış uçak seçersin, hız limitlerini aşarsın, yanlış alandan kalkıp inersin vb durumlar işte bunlar hatadır. Benim yaptığım hata değildir.

2-haksız yere suspend cezası aldım!! cümlesini hangi yazımda nerede yazmışım gösterbilir misiniz? Çok merak ettim nasıl söylemişim bunu  :D Başlığı dikkatlice okursan bu Suspend almak değil Veda başlığı. Attığım "Go To Hell" yazısından sonra zaten hesabımın silineceğini biliyordum. Buna istinaden veda edeceğimi belirttim. Kaldı ki hesabımı silmediler, iki haftalık ceza aldım. Buna rağmen kendi isteğim ile hesbaımı sildireceğim.

3-Dediğim gibi, mail sana argo gelmiş, başkasına gösterdim ona da komik geldi. Herkes dünyaya aynı pencereden bakmıyor. Sana öyle gelmiş olabilir. Bana göre argo içerisinde küfür barındıran yazıdır, benimkinde küfür yok, aşşağılama yok, hakaret yok. Sadece isyan etmek var.(ilk mail için yazıyorum bunu, "go to hell" argo olarak kabul edilebilir..)

4-Güner beyin tüm iyi niyetli yaklaşmalarına rağmen kendisine "konuya fazla" vakit ayırmamaları istediğimi de belirttim. Yukarıda okuyabilirsin. Çünkü kendisininde dediği gibi haklı iken haksız duruma kendi kendimi düşürdüm. Kaldıki o mailleri atmasam bile yine de bir harf yüzünden 2 saatimi çöp eden bir zihniyetle aynı platformda olmak istemediğimi de belirttim.

@Mert Hocam,

Gördüğünüz gibi yanlış anlaşılan bir çok konu var. Aslında yazılan ve doğru anlaşılmayan durumların uzamaması adına "hadi eyvallah" dedim. Tabi ki sizler yine "Staff" penceresinden bakacaksınız olaya, o cümleyide yanlış anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum.Eğer öyleyse sağlık olsun.

Tüm durumları açık açık izah etmemin sebebide dediğim gibi sevdiğim ve iyi ilişkiler içinde olduğum insanlara hem veda etmek hem de onlara karşı dürüst olmaktır.

Başınızı şişirdim, sürçü lisan ettiysek affola.

Not** Forumdan ve THYVA'dan da hesaplarımın silinmesini sizler vasıtası ile rica ediyorum.

Hoşçakalın.

« Last Edit: July 13, 2018, 18:43:49 by FATIH BAS »
519615 - THY2007

Offline YAGIZ BAYLAV

• Pilot
  • *

• IVAO ID: 474445

Fatih hocam,

WT Departmanı, yalnızca bir uçuşunuzda hata yaptınız diye uçuşunuzu reddetmemiş. Zaten daha önceki bir/birden fazla uçuşunuzda kural hatası yaptığınız halde uçuşunuz kabul edilmiş. Bunu alenen siz söylediniz. Kurallara uymadığınız kaç uçuşunuzun daha kabul edilmesini bekliyordunuz?

50 uçuş bulunan bir turun 38 uçuşunu tamamlamışım. Gayet istekleyim bitirmekte! Son gönderdiğim 2 pirep ten bir tanesinde uyarı almama rağmen kabul edilmiş, diğeri kabul edilmemiş. Aşağıda görselde görebilirsiniz.

Üstüne üstlük, ilk mesajınızda attığınız maili özetlemenize ve gerçekten attığınız mailin SS'ine baktığımızda, suspend alma sebebiniz alenen ortaya çıkıyor. Bu tondaki bir argo mailden sonra nasıl suspend cezası almamayı beklediniz ve nasıl "haksız yere suspend cezası aldım" diye buraya konu açabiliyorsunuz?

"Gerçekten bunun için mi kabul etmiyorsunuz? Bu kadar acımasız olmayın" şeklinde e-mail gönderdim.

Tüm bunlara istianden göndermiş olduğum e-mail de aynen aşağıdaki gibi ;

Konu SS'ler ile açıkladığınız mesajınızda zaten kristal netliğinde açıklığa kavuşmuştur. Bu konununun daha fazla herhangi bir yapıcı amaca hizmet edeceğini düşünümüyorum.

İyi günler dilerim, hayatınızda başarılar.

Merhabalar, Fatih hoca zaten konu boyunca suspendin haklı veya haksız olması ile ilgili bir şeyden bahsetmemiş sadece yaşanan durum karşısında artık platformda uçma isteğinin kalmadığını, aramızdan ayrıldığını ve sanırsam konu açtığına göre burada değer verdiği insanlara bunu bildirip veda etmek istemiş ki Güner Abiye cevabında da konuya vakit ayırmasını istememesinden yapıcı bir etki beklemediği ortada. Şahsen böle bir konuda kimin haklı veya haksız olduğunu tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
 Beraber gerek VA'da gerek IVAO'da çok güzel, zevk aldığım uçuşlarımız oldu Fatih hocam keşke böle bir ayrılık olmasaydı. Uçuş hayatınızın devamında başarılar diliyorum.

Offline MEHMET DİNÇ

• Moderator
  • *

• IVAO ID: 451040

Herkese iyi Akşamlar Dilerim
Sevgili Fatih
Öncelikle " "Staff" penceresinden bakacaksınız olaya " lafından bir vazgeç abi lütfen. Buradaki kimse İvao WT directorun Babasının oğlu değil , kimseyi savunacak halimiz yok. Kim haklıysa onu savunuruz !!.
Bak Güner Ercan, Alp Yeni, Mert tufan Vatandost, 3 tane ivao da ve ivao Türkiye'de yönetici olan kişi sana diyorki; abicim keşke olayı bize söyleseydin biz hallederdik.  Ama sen gidip turları düzenleyen ve ivao'da önemli bir konumda olan insana  saçma,zırvalama ,saçmalık gibi bir şey yazarsan kusura bakma sana da suspend verirler.Bu olayda da görüldüğü gibi haklıyken haksız duruma düşersin. Bırak ivao'yu gerçekte bir hatasından dolayı kime bu cümleyi kullansan sana karşı iyi bakmaz ki. Kaldı ki bu ortamda her zaman diyoruz arkadaşlar lütfen kendi başınıza bir sorunu çözmeyin, bizle iletişime geçin, wallop komutunu kullanın supervisorlara iletin siz (yanlış piste iniyor, kalkıyor veya birşey yapıyor diye ) kimseyle dalaşmayın saygılı olun birbirinize.
Hayatında Başarılar Dilerim Fatih keşke böyle bir olay olmasaydı.
Saygılarımla

« Last Edit: July 13, 2018, 23:02:27 by MEHMET DİNÇ »
Mehmet Dinc
Training Advisor  1- Turkey
IVAO HQ Pilot
International Virtual Aviation Organisation