Türkiye Sanal Havacılık Forumu

FS9 senaryo yükleme sorunu

Offline EMRE SALI

• Second Officer
  • *

Merhaba arkadaşlar,

Buraya yazmadan önce forumda arama yaptım ancak soruma uygun bir cevap bulamadığım için başlık açtım. Aşağıda belirtilenleri yapıyorum ancak yükleme başarılı olmuyor. Takıldığım yer dördüncü madde. Programı kapatıp açıyorum ama değişen bir şey yok. Yani, Hatay senaryosunun yüklendiğine dair bir ibare göremiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

FS2004 için LTDA Hatay Havalimani 
-------------------------------------------------------------
Kurulum
------------
Dosyayı herhangi bir dizin içinde açın  Açılacak LTDA2013fs9 dizini icınde LTDA_landclass ve LTDA_scenery diye iki alt-dizin olması gerekir. Her iki  dizini de  fs2004 altındaki addon scenery folderına taşıyın.

1. fs2004'i baslatın, settings buttonunu tıklayın.
2. gelen setting menusunden scenery library butonuna tıklayın.
3. çıkan scenery library menusunden add area buttonuna tıklayın.
4. cıkan pencere sizden dizini isteyecek, ÖNCE LTDA_landclass folderını işaretleyin ve yükleyin SONRA DA LTDA_scenery  folderını  işaretleyin ve yükleyin
5. FS2004 te doğru kurulum IÇIN PROGRAMDAN ÇIKIP TEKRAR GIRMENIZ GEREKIR.
BUH645 - HVK645

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

Win7 veya üzerindeki sistemlerde o 4. adımda bir yere sağ tık yapmak gerekiyordu. Bilinen bir hata da FSNAV ile tasarım yüklediğimden unuttum...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant

Offline EMRE SALI

• Second Officer
  • *

LTDA_landclass folderını işaretledikten sonra OK tuşuna basıyoruz daha sonra pencerenin üst tarafındaki içinde yukarı siyah ok bulunan küçük klasöre basıyoruz ve pencere kendiliğinden kapanıyor (scenery library ekranında LTDA_landclass dosyasının yüklendiği görülüyor) sonra fs9'dan komple çıkıyoruz. tekrar açıyoruz, aynı işlemleri LTDA_scenery  dosyası için yapıyoruz. Olay bu kadar.

Not: Genelde havalimanı scenery dosyaları tek oluyor ancak Hatay gibi bazı havalimanlarında iki ayrı dosya çıkabiliyor. Anlatımdaki gibi aynı işlemleri iki defa ayrı ayrı yapınca yükleme tamamlanıyor.

Özgür bey yardımlarınız için teşekkür ederim.
BUH645 - HVK645

Offline OZGUR KIRAZ

• Captain
  • *

• IVAO ID: 359297

Rica ederim de tek seferde de o iş olur. LC dediğimiz land class dosyaları, tasarımlardan sonra olmalı. O önemli.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özgür KİRAZ
THYVA Dispatch Assistant