Türkiye Sanal Havacılık Forumu | Turkey Virtual Aviation Forum

ATC Atamaları Hakkında

Offline AZİZ ANIL EZER

  • Pilot
  • *

    • Posts: 70
April 09, 2018, 17:51:03
Arkadaşlar merhabalar. İlgili herhangi bir etkinlik için ATC Başvurusu yaptığınızda sizlere izlemeniz gereken temel konulardan bahsedeceğim.

Öncelikle başvuru yaptığınız Sektörün derecesini kontrol ediniz. ( Türkiye - FRA Dereceleri için: https://www.ivao.aero/fras/list.asp )

ATC dereceniz ilgili sektöre başvuru için yetmiyorsa, lütfen o sektöre başvuruda bulunmayınız. Kesinlikle reddedilecektir.

Tüm ATCler, brifing ve koordinasyon amacıyla, etkinliğe 10 dakika kala cc.ts.ivao.aero adresli TeamSpeak 2 sunucusunda, TR_MEMBERS kanalında olmak zorundadır.

Etkinlik için atamalar Türkiye ATC Departmanı tarafınca bir gün önceden yapılacaktır. Bu konudaki tüm hak/haklar ATC Departmanına aittir. Atamalarınızı '' https://ivaotr.org/book/atc '' dan kontrol edebilirsiniz. İlgili atamaların yapılmasına müteakip forumda da duyurusu yapılacaktır.

Eğer başvuruda bulunduysanız ve o gün bir işiniz çıktıysa veya çıkacağına ihtimal veriyorsanız veya herhangi bir sebepten dolayı etkinliğe katılamayacaksanız lütfen bunun bilgisini olabildiğince erken tr-aoc@ivao.aero ve tr-aoac@ivao.aero adreslerine mail göndererek belirtin. Bu durumda ATC Departmanı sizi ilgili sektörden alıp, yerinize başkasını atayacaktır.

Ve IVAC'da online olmadan önce checklist yapmayı unutmayın. ( ATC Checklist: https://forum.thyva.com/index.php?topic=17012.0 )

Herkese emniyetli, hızlı ve düzenli sektörler dileriz.


Saygılarımızla,
IVAO-TÜRKİYE ATC DEPARTMANI


 
« Last Edit: June 21, 2018, 17:24:11 by AZİZ ANIL EZER »