Türkiye Sanal Havacılık Forumu

Suspend Konusunda Önemli Uyarı

Offline ERIM FUNDA

  • Administrator
  • *

  • IVAO ID: 117508

    • Posts: 6262
    • http://www.thyva.com
Üyelerimizden ve Tailwind VA yöneticilerinden Salih Serhat Helvacı'nın bugün yaşanan suspend olayından sonra üyelerimizi tekrar uyarmak istedim.

Bazen elimizde olmayan nedenlerle uçuş sırasında yerimizden ayrılabiliyoruz. Sonuçta evde yapılan bir hobi olduğundan, misafir gelebiliyor, hanım çağırabiliyor, çocukla oynanıyor veya uyuya kalınabiliyor.

Tüm bunların sonucunda  ilk defasında o günkü saatler siliniyor. İkinci tekrarında 2 gün suspend cezası alınıyor. Tekrarında bu süre artarak devam ediyor.

Tüm üyelerimizden ricamız bu tür suspend durumlarında yapmamaları şeylerin başında gelen yeni bir ID almak. Bu durum IVAO Memebership departmanı tarafından anında tesbit ediliyor ve  1 aydan başlayan cezalar  uygulanıyor. Salih'in de ne yazık ki sadece 2 gün ile kalacak suspendi bu yanlışı yapması ile 1 aya çıktı.

Tüm üyelerimizin bu konuya karşı hassas olmaları ve gereken özeni göstermelerini rica ederim.

Bununla beraber bu tür PC başında olmayan suspend cezalarında ilk seferde sadece saatlerin silinmesi gerekmektedir. Bazen Supervisor'lar yanlışlık ile direkt olarak 2 gün suspend cezası verebiliyorlar. Bu durumda üyelerimizin mutlaka bizimle temasa geçmeleri bu cezanın kaldırılması için devreye girmemize yetecektir.

Bilgilerinize sunulur.
« Last Edit: January 05, 2017, 11:48:05 by BERK BINGOL »